„Bioveta” seminaras: naujos kartos vakcinos galvijams prieš respiratorines ligas

UAB “Vetmarket” tęsia veiklą itin aktualia antobiotikų naudojimo ūkiuose mažinimo tema. Rugsėjo 24 dieną galvijininkystės sektoriaus veterinarijos gydytojai dalyvavo UAB “Vetmarket” ir “Bioveta” organizuotame seminare „Galvijų respiratorinės ligos ir antibiotikų naudojimą mažinantys sprendimai”.

Ruduo itin aktualus metas kalbant apie kvėpavimo takų ligas. Tad seminaras buvo orientuotas į naujos kartos “Bioveta” vakcinas galvijams kaip efektyvų sprendimą ūkiams kovojant su respiratorinėmis gyvulių ligomis.

Seminarą sudarė trys dalys. Pirmoje dalyje buvo pristatytos trys vakcinos: BioBos Respi 2 intranasal nosies purškalas veršeliams,BioBos Respi 3 ir BioBos Respi 4 injekcinės suspensijos galvijams. BioBos Respi 4 injekcinė suspensija – vienintelė vakcina rinkoje, kurios sudėtyje yra inaktyvintų galvijų respiratorinio sincitinio viruso, galvijų paragripo 3 viruso, galvijų diarėjos viruso ir inaktyvinto Mannheimia (Pasteurella) haemolytica. Tai labai patogus ir ekonomiškas sprendimas ūkininkams ir bendrovėms.

Antroje dalyje gamintojas pristatytė autogenines veterinarines vakcinas, kurios yra efektyvi pagalba ūkiuose. Autogeninių vakcinų gamyba iš konkretaus ūkio sukėlėjų leidžia parinkti optimalias vakcinavimo schemas ir pasiūlyti geriausią kainą klientams. Tai puikus sprendimas nesant komercinių vakcinų arba, kai jos neduoda reikiamo efekto. Autogeninės vakcinos taip pat tampa ypatingai aktualiomis mažinant antibiotikų naudojimą gyvulininkystėje.

Trečia seminaro dalis puikiai papildė pirmąsias dvi išsamiais praktiniais pastebėjimais iš ūkių. Buvo aptartas visas galvijų respiratorinių ligų kompleksas kartu su prevencija ir diagnostika.

UAB „Vetmarket“ yra oficialus Bioveta atstovas Lietuvoje.