Tarptautinis seminaras atsakingo antibiotikų naudojimo ūkiuose tema

2018 m. gruodžio 7 dieną UAB „VetMarket“ kartu su partneriais „IDT Biologika“, „CEVA Sante Animale“ ir „Interchemie werken de Adelaar“ organizavo kasmetinį tarptautinį ir jau tradicija tapusį seminarą kiaulių veterinarijos gydytojams. Šįmet pirmą kartą seminaras buvo surengtas iškart dviems segmentams – ne tik kiaulių, bet ir paukščių veterinarijos gydytojams.

Šių metų seminaro tema buvo itin aktuali ir plačiai diskutuojama visame pasaulyje – tai gyvūnų atsparumas anbiotikams, antibiotikų naudojimo atsisakymas ūkiuose. Kiaulių ir paukšcių veterinarijos gydytojai paskaitų klausė ir diskutavo atskirose sekcijose. Pagrindinė tema buvo “Nauji sprendimai kiaulių ir paukščių ligų profilaktikoje. Atsakingas antibiotikų naudojimas”.

Kiaulių veterinarijos gydytojai klausė pranešimų apie atsakingą antibiotikų vartojimą, padidėjusį atsparumą bakterinėms infekcijoms. Buvo pristatytas “Altresyn De Lux” metodas kaip galimybė kiaulių bandai pakeisti. Pranešimus papildė “IDT Biologika” kiaulių gripo vakcina „Respiporc FLU3” ir pandeminio gripo vakcina “Respiporc FLUpanH1N1”.

Paukščių veterinarijos gydytojai gilino žinias ta pačia tema – apie atsakingą antibiotikų vartojimą, padidėjusį gyvūnų atsparumą bakterinėms infekcijoms. Buvo aptartos vakcinavimo galimybės bei diagnostinės galimybės, leidžiančios įvertinti vakcinavimo sėkmę.

Seminaras sulaukė arti 100 dalyvių is Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos, paskaitas skaitė šeši kvalifikuoti pranešėjai iš Vokietijos, Olandijos ir Lenkijos. Pertraukų metu dalyviai ir lektoriai dalinosi savo patirtimi ir sukauptomis žiniomis tarpusavyje. Oficiali seminaro dalis buvo palydėta linksmu vakaru, gausiu pramogų.

Gyvūnų sergamumui sumažinti yra įvairių būdų. Visų pirma, reikia užtikrinti ligų prevenciją, gyvūnus laikyti jų gerovę ir sveikatą atitinkančiomis sąlygomis, šerti visaverčiais, subalansuotais pašarais, laiku dehelmintizuoti. Kadangi gyvūnų atsparumas antibiotikams nuolat auga, veterinarijos gydytojai privalo žinoti dabartinę situaciją, susijusią su antibiotikų naudojimu, taip pat turi gerai suprasti jų poveikį skirtingoms bakterijų rūšims. Svarbu, kad būtų tiksliai identifikuotas ligos sukėlėjas, nes tik tokiu atveju bus galima tinkamai parinkti antibiotiką. Taip pat labai svarbu turėti žinių apie įgimtą bakterijų atsparumą atskiroms antibiotikų klasėms, kitaip parinktas vaistas gali būti neefektyvus.