Tarptautinė šunų paroda Molėtuose

Atlaisvėjus karantino suvaržymams, pagaliau startavo šunų mylėtojų renginiai – 2021 m . liepos 2-4 d. Radžiūnuose (Molėtų r.) šurmuliavo ne tik vasaros malonumų pasiilgę atostogautojai, bet ir šimtai šunų mylėtojų. Radžiūnų aerodrome tris dienas vyko tarptautinės šunų parodos.
Išsiilgti parodos ritualai, vasariškas oras, gera nuotaika priviliojo didelį būrį šunų augintojų ir mylėtojų. Po bemaž devynis mėnesius užsitęsusio „kinologinio karantino“ šunų mylėtojai džiaugėsi, galėdami dalyvauti tarptautinėse šunų parodose.
Tarp 851 į parodas registruoto dalyvio (165 šunų veislės) didžiąją dalį sudarė mūsų šalies šunų mylėtojų augintiniai. Pandemijos suvaržymai kol kas riboja gausesnį užsieniečių dalyvavimą mūsų renginiuose, tačiau į renginį atvyko atstovai iš Švedijos, Suomijos, Estijos, Lenkijos, Latvijos.
Renkant gražiausius parodos šunis, dominavo Lietuvos kinologų šunys, nors teisėjai ne kartą skyrė pirmąsias vietas Klamberio spanieliui WIGLYTAIL‘S TUTTO BENE iš Suomijos, ilgaplaukiui koliui SKABONA MIX‘N MATCH iš Švedijos, niūfaundlendui CH URSINUS VELUTUS ESPECIALLY FOR YOU iš Lenkijos bei kitiems puikiems šunims.
Gražiausio šuns titulą visas tris dienas laimėjo ilgaplaukis čihuahua CH HE’S TREVOR IN MY HEART SVAJONIŲ ANGELAS (savininkė Erika Čeilutkienė). Šiam šuniui atiteko ir įspūdinga Supreme Bis taurė.
Tradiciškai vyko ir jaunųjų vedlių, šunų porų, veislynų, mažylių, jaunų šunų bei veteranų konkursai. O baigiantis tris dienas trukusioms parodoms, šunys dar varžėsi dėl „Taurių taurės“ (Supreme Bis) – absoliutaus nugalėtojo titulo. Šio konkurso teisėjos, Lietuvos kinologų draugijos prezidentės Ramunės Kazlauskaitės nuomone, labiausiai šio titulo vertas buvo ilgaplaukis čihuahua Trevoras.
Atminimo dovanos ir taurės taip pat buvo įteiktos 2020 metais daugiausiai pasiekusiems šunims – „Lietuvos TOP šuo“ konkurso nugalėtojams.
Ir mes ten buvome kartu bei dalinamės su Jumis akimirkomis iš šios parodos.