Specializuotas seminaras VMVT specialistams paukščių sveikatingumo tema

Rugpjūčio 8d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) (linkas) specialistai, atsakingi už paukščių sveikatingumą, dalyvavo UAB “Vetmarket” ir “Ceva Sante Animale” (linkas) organizuotame seminare. Jo tikslas buvo supažindinti VMVT teritorinių padalinių specialistus su paukščių salmonelos vakcina po 2019m. pradžioje UAB “Vetmarket” laimėto valstybinio tenderio.

 

Tenderis buvo organizuotas salmoneliozės prevencijos Lietuvoje tikslu. Europos Sąjunga kompensuoja specialios vakcinos prieš salmoneliozę įsigijimo išlaidas, tad paukščius auginančios įmonės turi galimybę pasinaudoti nemokamomis vakcinomis ir pradėti vykdyti vakcinavimo programas. VMVT inspektoriai prižiūri vištų dedeklių ūkius ir užtikrina juose veterinarinę kontrolę.

 

Seminaro tema – “Vištų dedeklių vakcinacija nuo salmoneliozės veterinarine vakcina Salmovac 440“. Jo metu buvo pristatyti Salmovac 440 vakcinos privalumai, vakcinavimo programa, laboratoriniai tyrimai, lauko ir vakcininės Salmonella spp. expres diversifikavimo metodai ir esamos galimybės, Salmonella spp. štamų paplitimas ir jų keliamos problemos Europos sąjungoje”.

 

Salmovac 440 vakcina gaminama Vokietijoje, įmonėje „IDT Biologika”. Tai itin inovatyvi įmonė, daug investuojanti į tyrimus ir produktų kūrimą. Viena svarbiausių jos specializacijų – autogeninių paukštinių ir kiaulinių vakcinų gamyba. 2019 metų gegužės mėnesį Prancūzijos veterinarinių vaistų gamintoja “Ceva Sante Animale”, stiprindama savo pozicijas paukščių ir kiaulių segmentuose, įsigijo įmonę „IDT Biologika”. 

Seminaro skaidrės