Seminaras Latvijos kiaulininkystės sektoriaus gydytojams

2019 m. kovo 29d. UAB “Vetmarket” padalinys Latvijoje SIA “Vetmarket” kartu su Latvijos kiaulių augintojų asociacija (LKAA) surengė pirmąjį savo seminarą kiaulininkystės sektoriaus veterinarijos gydytojams – Nauji sprendimai kaulių ligų gydyme.

Du kiti svarbūs seminaro partneriai – pasaulinio lygio veterinarinarinių vaistų ir vakcinų gamintojai “Zoetis” ir “IDT Biologika”.

Renginį atidarė UAB “Vetmarket” direktorius Andrius Jucius apžvelgdamas bendradarbiavimą su LKAA, jo gaires ir perspektyvas. Seminarą pradėjo lektorius iš Vengrijos, Budapešto universiteto, veterinarinės patologijos katedros profesorius Dr. Gyula Balka. Jis pristatė labai aktualią temą apie kiaulių reprodukcijos ir kvėpavimo ligų sindromą, šios ligos patogenezę, nuostolius ir būdus šiai ligai valdyti. Buvo apžvelgtos galimos vakcinacijų schemos bei pristatyta patirtis su naująją “Zoetis” vakcina prieš KRKS (kiaulių reprodukcinis ir kvėpavimo sindromas) – Suvaxyn PRRS MLV.

Antrojoje seminaro dalyje Dr. Silke Wacheck iš kompanijos “IDT Biologika” apžvelgė kiaulių populiacijoje dažnai neįvertintą grėsmę – kiaulių gripą, jo sukėlėją, ligos pasireiškimą, mėginių ėmimo bei diagnostikos gaires, taip pat pristatė būdus šiai ligai kontroliuoti pasitelkiant Respiporc FLUPan H1N1 ir Respiporc FLU3 vakcinas. Respiporc FLUPan H1N1 yra vienintelė registruota vakcina Lietuvoje nuo pandeminio H1N1 kiaulių gripo viruso.

Kita tema, kurią pristatė lektorė iš Vokietijos, buvo apie kiaulių edemligę.  Ši klastinga paršelių po nujunkymo ar penimų kiaulių liga yra labai nuostolinga, o kontrolė labai paprasta – vienkartinė paršelių vakcinacija pirmąją amžiaus savaitę.

Patobulinti savo žinių į Jūrmaloje (Latvijoje) vykusį seminarą susirinko kiaulininkystėje dirbantys veterinarijos gydytojai iš Latvijos ir Lietuvos. Renginys sulaukė didelio susidomėjimo ir aktyvaus dalyvavimo užduodant klausimus bei ieškant atsakymų į ūkiuose pasireiškiančius susirgimus, lektoriai aktyviai dalinosi savo sukaupta patirtimi ir naujausiomis diagnostikos, gydymo bei profilaktikos žiniomis.

SIA “Vetmarket” savo veiklą pradėjo 2018m. sausio mėnesį. Krepšelį sudaro veterinariniai vaistai, vakcinos ir preparatai visoms gyvūnų grupėms. Įmonė yra oficialus “Zoetis” ir “IDT Biologika” atstovas Latvijoje.