Kasmetinis tarptautinis seminaras racionalaus antibiotikų naudojimo ūkiuose tema

2019 m. pabaigoje UAB „VetMarket“ kartu su partneriais surengė kasmetinį tarptautinį seminarą kiaulių ir paukščių veterinarijos gydytojams iš viso Pabaltijo bei Baltarusijos. Šių metų seminaro tema išlaikė 2018 metų tęstinumą – dėmesys buvo skirtas racionaliam ir atsakingam antibiotikų naudojimui ūkiuose taikant naujausias profilaktikos ir biosaugos priemones.

Gyvūnai tampa vis labiau atsparūs antibiotikams, tad antibiotikų naudojimo atsisakymas ūkiuose jau keleri metai iš eilės plačiai visame pasaulyje diskutuojama tema. Gyvūnų sergamumui sumažinti yra įvairių būdų. Visų pirma, reikia užtikrinti ligų prevenciją: laiku ir tinkamai vakcinuoti, dehelmintizuoti, šerti visaverčiais pašarais, laikyti jų gerovę ir sveikatą atitinkančiomis sąlygomis. Visi šie aspektai ir buvo išsamiai aptarti vykusiame seminare.

Didesnio dėmesio ir platesnės diskusijos sulaukė pasaulinės vakcinavimo tendencijos. Kiaulių segmente dėmesys buvo skirtas paršelių diarėjai ir kiaulių gripo patogenezei. Virusų tipizavimas ir antibiotikų naudojimo mažinimas esant respiratoriniams susirgimams, vakcinavimo programų parinkimas. Paukščių segmente pristatytos Lietuvoje dar mažai taikomos vakcinacijos peryklose nauda ir privalumai, buvo akcentuojama vakcinų paruošimo svarba vakcinavimo kokybei.

Seminaras sulaukė dar daugiau dalyvių nei ankstesniais metais – jų buvo virš 100. Seminaro metu pranešimus skaitė kvalifikuoti pranešėjai, atstovai iš: „CEVA Sante Animale“, “Bioveta”, “Innovad”, AB “Linas Agro Group”, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, taip pat kiti nepriklausomi savo srities specialistai. Oficiali seminaro dalis buvo palydėta nuotaikingu, kupinu pramogų vakaru.