SCC Bolusai – natūralus būdas suvaldyti karvių somatinių ląstelių skaičių

UAB “Vetmarket”, reaguodama į rinkos tendencijas mažinti antibiotikų vartojimą gyvulių gydyme, ir toliau plečia produktų krepšelį antibiotikams alternatyviais produktais.

Šįkart galvijininkystės skyriaus asortimentas pasilpildė bolusais, skirtais somatinių ląstelių skaičiaus mažinimui pieninių galvijų ūkiuose. Tai natūralus būdas sumažinti karvių somatinių ląstelių skaičių. Bolusuose esančios aktyviosios medžiagos (augaliniai komponentai ir ekstraktai) naikina bakterijas supančias bioplėveles, nutraukia ryšius tarp bakterijų ir ardo jų kolonijas. Bolusų veikimo laikotarpiu tešmuo išvalomas nuo bakterijų sankaupų, kurios sukelia subklinikinį mastitą ir daro įtaką aukštam somatinių ląstelių skaičiui. Karvei pakanka vieno boluso, kuris veikia iki 28 dienų. Preparatai turi nulinę išlauką.

Priklausomai nuo situacijos, bolusai naudojami laktacijos arba užtrūkinimo metu.

Bolusai gaminami Olandijoje. Jų gamintojas “Carton” specializuojasi išskirtinai bolusų gamyboje, tad į jų gaminamus produktus yra sudėta labai daug mokslinių žinių (know how).

Dėl aukšto somatinių ląstelių skaičiaus ūkiai patiria daug nuostolių: produkcijos netekimas, gydymo kaštai, veterinaro paslaugos, diagnozavimo išlaidos, brokavimas, nuoskaitos nuo pieno kainos, pieno išmetimas dėl vet. preparatų išlaukos.

Žemiau esanti lentelė rodo, kad ūkis, laikantis 100 karvių, gali netekti pelno nuo €8,000 iki €31,000, kai SLS yra aukštesnis kaip 100,000.

100 Karvių
Metinis SLS vidurkis 100,000 – 200,000 200,000 – 300,000 300,000 – 400,000 >400,000
Pelno netekimas    € 8.3226       € 15,269 18,627 31,942

Šaltinis: https://www.glanbiaconnect.com/farm-management/detail/article/The-cost-of-a-higher-Somatic-Cell-Count

Šiuo metu be pavienių ūkininkų ir smulkesnių bendrovių bolusus į gydymo programą įsivedė ir vieni stambiausių Lietuvos ūkių. Rezultatai iš ūkių po kelių savaičių bus aptarti kartu su gamintoju jo specialaus vizito metu. Ūkiai gaus išsamią konsultaciją aktualiais bolusų naudojimo klausimais.

Unikalios sudėties natūralūs produktai iš Vokietijos neseniai papildė ir smulkių gyvūnų asortimentą.